Proponowane spływy na rzece Kamienica:

Start Tuchomie

Koniec Modrzejewo

Poziom spływu: Trudny

Odległość: 10km

Czas: 4h

Spływ rozpoczynamy na przystani kajakowej w miejscowości Tuchomie. Po przepłynięciu niespełna 0,50 km napotykamy pierwszą przeszkodę w postaci jazu na rzece. Na odcinku tym koryto rzeki jest wąskie oraz płytkie, co znacznie utrudnia spływ. Dodatkowo rzeka na tym odcinku jest wartka i występują na niej liczne zwałki oraz kamienie wynurzające się z koryta rzeki. Zakończenie spływu na tym odcinku następuje przy moście w miejscowości Modrzejewo.

Start Modrzejewo

Koniec Kamieńc

Poziom spływu: Trudny

Odległość: 12km

Czas: 6h

Spływ rozpoczynamy na moście w miejscowości Modrzejewo. Pokonując rzekę na tym odcinku napotykamy masę przeszkód tj. powalone drzewa, głazy oraz kamieniste dno. Do tego wszystkiego szybki nurt powoduje, iż na odcinku tym doskonale radzą sobie jedynie doświadczeni kajakarze. Zakończenie spływu następuje w miejscowości Kamieńc, przy jazie- kanale opływającym pstrągarnie. W przypadku chęci kontynuowania spływu należy przenieść kajaki lewą stroną.

Start Kamieńc

Koniec Gałąźnia Mała

Poziom spływu: Trudny

Odległość: 11,5km

Czas: 5-6h

Rozpoczęcie spływu następuje przy kanale opływającym pstrągarnie w miejscowości Kamieńc. Odcinek ten charakteryzuje się dużym stopniem trudności. Na szlaku pojawiają się przewalone drzew, a dno pokryte jest licznymi kamieniami. Rzeka jest wąska, miejscami płytka, z szybkim nurtem. Spływ można zakończyć przy elektrowni wodnej Gałąźnia Mała, bądź kontynuować go spływając do rzeki Słupia.

Chcesz zorganizować inny spływ na rzece Kamienica?

Rezerwuj spływ

Spływ kajakowy Kamienica - świetna przygoda dla doświadczonych kajakarzy

Kamienica jest popularnym szlakiem wodnym dla kajaków w Polsce. Nie nadaje się dla początkujących kajakarzy, ale dla tych, którzy zdobyli już doświadczenie i chcą się zabawić na ciekawej trasie, ta rzeka jest idealna.

Kamienica oferuje niezapomniane wrażenia dla każdego, kto kocha sporty wodne. To nie tylko wiosłowanie, to także dzika przyroda, która otacza nas i przynosi relaks. Sama rzeka położona jest w pięknym lesie z wieloma ciekawymi roślinami i zwierzętami, które można dostrzec podczas spływu.

Spływ kajakowy - wyzwanie czy zabawa?

Spływy kajakowe to bardzo popularna aktywność w Polsce. Jest wiele miejsc, w których można wypożyczyć kajak i odbyć przyjemną podróż po wodzie, zwłaszcza latem. Kajakarstwo jest zabawą, którą można cieszyć się w każdym wieku. Jest szczególnie popularne wśród ludzi, którzy lubią zajęcia na świeżym powietrzu. Ten sport jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych kajakarzy. Dostępne są różne trasy, zróżnicowane pod względem trudności, więc można w łatwy sposób rozpocząć przygodę w świecie kajakarstwa. Istnieją jednak trasy, które wymagają doświadczenia i wprawy, np. rzeka Kamienica.

Kamienica jest lewostronnym dopływem Słupi. Przepływa przez wsie Tuchomie i Modrzejewo. Najeżona licznymi przeszkodami i przepięknymi szybkimi bystrzami płynie do Kamieńca, i dalej do Gałąźni Małej, gdzie przy elektrowni wodnej wpada do Słupi jako jej lewy dopływ.

Spływ kajakowy Kamienica - niezapomniana trasa

Rzeka Kamienica jest jedną z najpiękniejszych rzek. Jest to rzeka trudna do pokonania. Wymaga doświadczenia, umiejętności i znajomości szybkości przepływu wody oraz jej głębokości. Kajakarzom zaleca się noszenie kamizelek ratunkowych, ponieważ na trasie znajduje się wiele przeszkód: zwalone drzewa, skały wyłaniające się z koryta oraz wodospady tworzące rwące potoki.

Rzeka płynie przez tereny nizinne z dala od dużych miast czy osiedli. Dlatego nie przyciąga masowych spływów.

Rzeka Kamienica powinna być postrzegana jako okazja do odczucia potęgi przyrody i jej piękna o każdej porze roku. Miejsce to przyciąga kajakarzy z całej Polski, którzy chcą zobaczyć, jak to jest wiosłować pod silny prąd lub po prostu cieszyć się wiosłowaniem na wymagającej trasie.

Rzeka Kamienica to wyjątkowe zjawisko, które można spotkać tylko na Pomorzu. Jest najdłuższym dopływem Słupi, która uchodzi do Bałtyku w okolicach Ustki. Rzeka płynie przez lasy i łąki. Spływ kajakowy można kontynuować rzeką Słupią od miejscowości Gałąźnia Mała do Ustki.

Pierwsza część jest jedną z najtrudniejszych, ponieważ biegnie wąską doliną z szybkim nurtem. Na tym etapie trzeba będzie pokonać szereg przeszkód - zwalone drzewa, bystrza i głazy wyłaniające się z koryta potoku. W niektórych miejscach znajdują się również głębokie doły wymagające ostrożnego manewrowania. Kolejny etap zaczyna się wtedy, kiedy to docieramy do obszaru o innym charakterze - szerokich i płytkich koryt rzeki pokrytych kamieniami i głazami wymagającymi ostrożnego manewrowania. Wzdłuż tego odcinka znajduje się kilka bystrzy, które wymagają dobrego przygotowania.

Rzeka jest idealna dla osób kochających przygodę i sporty ekstremalne. Spływ kajakowy rzeką Kamienicą pozwala cieszyć się pięknymi krajobrazami, a jednocześnie poznać, co to znaczy być poszukiwaczem przygód. Atrakcją jest także elektrownia Gałąźnia Mała czy wieś Tuchomie.